5 sposobów na pozyskanie klienta
dzięki wizualizacjom 3D

Wizualizacja architektoniczna 3D nowoczesnego budynku handlowego wraz z aranżacją otoczenia i parkinkiem

5 sposobów na pozyskanie klienta dzięki wizualizacjom 3D

Marketing architektoniczny powoduje, że eksperci z tej dziedziny stają się opiniotwórczy i niektóre projekty nie mogą odbyć się bez ich zaangażowania. Przemyślany marketing sprawia, że klienci czują dumę, gdy wskazują firmę, która wykonała dla nich projekt. Jak może pomóc w tym wizualizacja 3D? Wyjaśniamy. 

O skutecznym marketingu w przypadku firm architektonicznych mówimy wtedy, gdy reputacja idzie przed nazwą. Firma nie musi wtedy przekonywać klientów do swoich usług, czy brać udziału w konkursach. To oni otrzymują propozycje współpracy. U podstaw solidnego marketingu w branży architektonicznej leżą wysokiej jakości wizualizacje i animacje 3D. Poznaj 7 sposobów na to, jak wzmocnić swoją kampanię marketingową i przyciągnąć klientów za pomocą wysokiej jakości zdjęć i animacji. 

1. Użyj wizualizacji 3D na stronie internetowej

Nie ulega wątpliwościom, że strona internetowa to niezawodny środek marketingu internetowego dla firm architektonicznych. Co może być lepszym dowodem na posiadanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności niż zdjęcia zrealizowanych projektów? Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na stronie zdjęć „przed i po”, aby pokazać stopień zaawansowania swoich umiejętności i doświadczenia. 

Realizacja projektu architektonicznego trwa jednak długo i nie wystarcza do regularnych aktualizacji treści. Pojawia się również pytanie o treści, które nigdy nie zostaną opublikowane, ponieważ nie ma szans na uzyskanie zdjęć? Brak zdjęć oznacza brak treści marketingowych na stronę. Tu z pomocą przychodzi wizualizacja 3D. Budynki można odtworzyć cyfrowo. Fotorealistyczne zdjęcia architektoniczne mogą ożywić stronę internetową biura architektonicznego. Obraz na wizualizacjach może być tak samo interesujący dla odbiorcy jak profesjonalnie wykonane zdjęcie. 

A co z portfolio?

Portfolio jest gablotą architekta, co oznacza, że wymaga umieszczenia w nim tylko nienagannych zdjęć. Tymczasem zdjęcia budynku, które mają zostać umieszczone na stronie internetowej nie zawsze są wykonane w najlepszej jakości. Wyobraźmy sobie, że nowoczesny biurowiec pięknie prezentuje się w dziennym świetle, gdy promienie słońca odbijają się od szyb. Jednak pogoda ma wobec fotografa inne plany. W przypadku zdjęć marketer lub architekt musiałby wstrzymać się z wykonaniem sesji, a tym samym udostępnieniem zdjęć do momentu, aż pogoda się poprawi. Wizualizacja 3D jest odporna na wpływ warunków atmosferycznych i fotorealistyczne zdjęcie wysokiej jakości możesz wykonać o każdej porze roku, w dowolnym momencie. 

2. Użyj grafiki 3D w mediach społecznościowych

Media społecznościowe pomagają w budowaniu bazy potencjalnych klientów. Pozwalają przyciągać również potencjalnych pracowników. Udostępnianie grafiki w postach oraz jej jakość ma ogromne znaczenie dla budowania zasięgu. Jak wskazują dane statystyczne dotyczące portalu Facebook do 2021 roku najprawdopodobniej aż 78% danych generowanych na urządzeniach mobilnych będzie pochodziło z postów, które zawierają film. 

Jednak Facebook to nie jedyny portal społecznościowy, na którym firmy architektoniczne mogą marketingowo wykorzystywać wizualizacje i animacje 3D, aby przyciągnąć klientów. Do dyspozycji mamy również YouTube, który jest najskuteczniejszym narzędziem marketingu wideo lub chociażby Pinterest, na którym użytkownicy poszukują inspirujących obrazów. 

Wizualizacja 3D pomaga profesjonalistom wykorzystać moc dostępnych mediów. Ilustracja architektoniczna pomaga firmom przyciągać uwagę na Pintereście, podczas, gdy animacja 3D robi to samo na YouTube. Oba rodzaje treści świetnie sprawdzą się również na Facebooku lub Instagramie. 

3. Użyj wizualizacji 3D w newsletterze

E-mail marketing jest skierowany do osób zainteresowanych architekturą lub usługami architektonicznymi. A co zachęca czytelników newslettera do kontaktu z firmą? Wraz z tekstem klienci potrzebują wyraźnej demonstracji mistrzostwa architekta. Wizualizacja 3D spełnia tą misję, ponieważ pokazuje projekty w całej okazałości. Grafik 3D może znaleźć najbardziej spektakularną perspektywę, wybrać sezon, pogodę, źródła światła, które tylko podkreślą zalety Twojego projektu i przekonają odbiorców do skorzystania z Twoich usług. 

4. Użyj wizualizacji 3D na targach biznesowych

Targi doskonale sprawdzają się w działaniach marketingowych w wielu dziedzinach a usługi architektoniczne nie są w tym przypadku wyjątkiem. Wizualizacje 3D zarówno na plakatach, jak i na dużym ekranie skutecznie zwraca uwagę na stanowisko wystawowe – w szczególności, jeśli jest to architektoniczna animacja 3D. 

Wzbudzając zainteresowanie odwiedzających, firma architektoniczna może zaprezentować swoje projekty za pomocą obrazów 3D zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. To jest czas na nawiązywanie kontaktów. Daj każdej zainteresowanej osobie broszurę bogato ilustrowaną grafiką 3D a z pewnością w razie potrzeby skorzysta z Twoich usług.

5. Użyj wizualizacji 3D na wystąpieniach publicznych 

Konferencje branżowe znane są w szczególności jako narzędzia sieciowe, ale mogą stanowić część skutecznej kampanii marketingowej. Na widowni przebywa przecież wielu potencjalnych klientów. Co więcej wystąpienia na takich konferencjach można udostępniać później na kanałach społecznościowych i dzięki temu zwrócić uwagę internautów budując przy okazji swój wizerunek profesjonalisty i eksperta. 

Kolejnym sposobem na pozyskanie klientów może być zorganizowanie wykładów publicznych. Interakcja z szeroką publicznością może byś trudna, ale wysiłek się opłaca, gdy klienci proszą o wizytówkę architekta lub ustawiają się w kolejce, aby wymienić się kontaktami. 

Niezależnie od tego, czy jest to konferencja, czy wykład publiczny wizualizacje i animacje 3D pomagają firmie architektonicznej przekonująco i wyraźnie przekazać swoje pomysły i ich wartość.  

Dlaczego o tym piszemy?

Naszą misją nie jest przekazywanie firmom tylko ładnych grafik, które cieszą oko. Nasze wizualizacje i animacje 3D są skutecznym narzędziem marketingowym i sprzedażowym. Zależy nam na tym, aby nasze działanie przyczyniło się do realizacji celów biznesowych firmy. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób wizualizacje 3D mogą sprawdzić się w Twoim przypadku – zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością poznamy Twój pomysł lub projekt i pomożemy Ci przekonać do niego innych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*