Skuteczny marketing produktu dzięki wizualizacjom 3D

W dzisiejszych czasach zarówno marketing produktu, jak i jego lokowanie są na bardzo wysokim poziomie. Możliwość dotarcia do potencjalnego klienta nigdy nie była tak prosta. Producenci wspinają się na wyżyny, aby zainteresować klienta swoim produktem. Czy wizualizacje 3D mogą być wsparciem dla przedsiębiorców i sprawić, by marketing produktu był jeszcze bardziej skuteczny, a wyniki sprzedaży produktów wzrosły? Sprawdźmy to!

Każdy producent wie, że aby sprzedać produkt musi go najpierw zaprezentować potencjalnemu nabywcy. Sposobów na dotarcie do klienta jest coraz więcej. W dalszym ciągu jednak bardzo ważną rolę odgrywa obraz umieszczony w materiałach drukowanych, czy na stronach internetowych w formie statycznej grafiki lub interaktywnego obiektu. Przekonajmy się, jakie korzyści może przynieść produktowa wizualizacja 3D Twojej firmie.

Wizualizacja produktowa – korzyści

Unikalne i atrakcyjne treści

Dzięki nowoczesnym technologiom wizualizacji 3D, studia graficzne mogą zaprojektować dowolną ilość treści związanych z produktem, gotowych do umieszczenia na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, katalogach, reklamach online bądź offline. Wizualizacje są znacznie tańszym i mniej czasochłonnym rozwiązaniem niż organizacja profesjonalnych sesji fotograficznych. Nie wymaga bowiem aranżacji studia, transportu produktów, czy ustalania terminu sesji. Fotografem, jest grafik, a studiem i sprzętem fotograficznym – profesjonalny program komputerowy.

Biorąc pod uwagę marketing produktu, wizualizacja daje jedną, podstawową możliwość, której nie jest w stanie zaoferować fotografia. Grafika 3D pozwala zaprezentować produkt, który faktycznie jeszcze nie powstał lub wykonywany jest na specjalne zamówienie klienta. Dzięki temu jeszcze na etapie projektowania producent otrzymuje gotowe materiały marketingowe, dzięki którym może rozpocząć sprzedaż produktu.

Wizualizacja 3D tarasu z elementami szklanymi
Wizualizacja 3D szklanych modułów zaprojektowanych na specjalne zamówienie klienta. Dzięki wizualizacji klient może ocenić, jak konstrukcja będzie prezentowała się na jego tarasie, a producent otrzymuje pewność, że jego projekt będzie w pełni odpowiadał potrzebom zamawiającego.

Pokaż światu swój produkt

Większość informacji o otaczającym nas świecie odbieramy za pomocą wzroku. Każdy producent wie, że potencjalni klienci muszą najpierw zobaczyć zobaczyć przedmiot, aby się nim zainteresować. Nie ulega wątpliwości, że fotorealistyczne wizualizacje produktu dużo skuteczniej wpłyną na odbiorcę niż werbalny opis cech i właściwości produktu.

wizualizacja produktowa 3d dębowego łóżka z materacem na białym tle
Za pomocą wizualizacji 3D można w bardzo szczegółowy sposób zaprezentować produkt, dzięki czemu potencjalny klient jest w stanie ocenić każdy detal przedmiotu.

Zaprezentuj produkt w dowolnym otoczeniu

Wizualizacja 3D umożliwia pokazanie wszystkich zalet i wyjątkowych cech produktu. Ponadto możliwe jest zaprezentowanie go w specjalnie zaaranżowanym, realistycznym otoczeniu. Dzięki temu odbiorca będzie w stanie dużo lepiej zobrazować sobie faktyczny wygląd i właściwości produktu.

Ogromną zaletą wizualizacji jest możliwość zastosowania różnych wariantów oświetlenia i pełna obróbka produktu. Cechy te powodują, że z wizualizacji produktowych korzysta wiele specjalistycznych branż. Najczęściej z wizualizacji produktowych korzystają agencje reklamowe. Ich możliwości jednak coraz częściej są doceniane przez przedstawicieli innych branż, między innymi producentów mebli, deweloperów, inwestorów, czy architektów [1].

Wizualizacja 3D metalowego stolika salonowego wraz z aranżacją w salonie, w którym panuje ciepłe oświetlenie
Wizualizacja 3D stolika salonowego w specjalnie zaaranżowanym otoczeniu.

Tańszy marketing produktu

Raz stworzony model 3D produktu zostanie z Tobą na zawsze. Oznacza to, że w przyszłości możesz użyć go w celach reklamowych, kiedy tylko pojawi się taka potrzeba. Sposób prezentacji obiektu można dostosować do zbliżających się świąt bądź innych ważnych okoliczności. Co najważniejsze nie wymaga to ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.

wizualizacja 3d ogrodu zimowego zaaranżowanego na salę weselną wraz z otoczeniem pod marketing produktu
Wizualizacja 3D ogrodu zimowego zaaranżowanego na potrzeby organizacji wesela.

Zbadaj rynek

Za pomocą wizualizacji 3D możesz prezentować swój produkt na różnym grupom docelowym a tym samym docierać do nowych odbiorców. Możliwości wykonania renderu 3D dopiero powstającego produktu pozwala na dokonanie dokładnej analizy rynku, prezentację produktu oraz zainteresowanie nowych klientów. To wszystko jest możliwe już na etapie produkcji.

promocyjna wizualizacja 3D metalowego kosza na drewno na tle ściany z drewnem w środku
Wizualizacja produktowa stojaka na drewno. Dzięki takim grafikom producent może dotrzeć do potencjalnej grupy odbiorców i zbadać zainteresowanie produktem zanim przeznaczy środki finansowe na jego produkcję.

Przyciągnij uwagę klientów świeżymi materiałami promocyjnymi na każdą okazję

Dzięki wizualizacjom 3D możesz zapomnieć o szukaniu odpowiednich lokalizacji, czasochłonnym transporcie przedmiotów oraz wynajmowaniu kosztownego wystroju. Wybierając grafikę 3D uzyskujesz dowolną liczbę fotorealistycznych zdjęć, które prezentują Twój produkt w dowolnym miejscu i otoczeniu. Przez swoją uniwersalność wizualizacje 3D sprawdzą się w każdej realizowanej kampanii reklamowej.

Możesz uzyskać realistyczne zdjęcie Twojego produktu w dowolnym otoczeniu. Wyślij nam tylko inspirującą grafikę, która przedstawia styl, jaki Cię interesuje oraz model 3D przedmiotu.

Zaprezentuj wszystkie warianty produktu

Nie musisz już tworzyć prototypów produktu dla każdego oferowanego koloru i materiału. Aby wykonać kilka fotorealistycznych ujęć przedmiotu w wielu wariantach, potrzebujesz tylko jednego modelu 3D. Zaprezentowanie całej gamy kolorystycznej nigdy nie było prostsze i tańsze!

Nie musisz ograniczać się tylko do statycznej wizualizacji. Świat grafiki 3D nie zna ograniczeń. Swoje produkty możesz zaprezentować za pomocą animacji, obiektu 360, czy interaktywnych modeli umieszczonych na stronie internetowej.

[1] https://www.designblendz.com/blog/5-industries-that-have-been-revolutionized-by-3d-rendering-technology

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*