Packshot 3D – najwyższa jakość wizualizacji produktowych

packshot 3d prezentujący męski zegarek na czarnym tle

Kiedy producenci i dystrybutorzy wprowadzają na rynek nowy produkt, jednym ze sposobów zaprezentowania jego zalet jest zlecenie wykonania packshotu 3D. Ten rodzaj renderowania umożliwia przedstawienie produktu na większości platform sprzedażowych. Jednocześnie pozwala osobom kupującym zapoznać się z wyglądem i przeznaczeniem produktu, wpływając na podejmowane przez nich decyzje zakupowe. Z tego powodu packshoty 3D stały się niezastąpionym narzędziem marketingowym w branży e-commerce. Czym dokładnie charakteryzują się te renderingi wysokiej jakości i dlaczego warto z nich skorzystać? Sprawdzamy.

Czym jest packshot 3D?

Packshot 3D to ultrarealistyczne zdjęcie produktu wykonane komputerowo. Umożliwia wierne odwzorowanie towaru i zapewnia wyższą jakość renderowania, niż zwykłe tradycyjne zdjęcie. Dużą zaletą packshotów 3D jest fakt, że pozwalają one „zrobić zdjęcie” produktów wirtualnie, bez konieczności zabierania ich do fotografa. Wszystko odbywa się zdalnie. Ostateczny rendering może zdecydowanie być bardziej szczegółowy i po prostu ładniejszy niż zwykłe zdjęcie, a ponieważ w programie 3D dodawane są cienie, można odnieść wrażenie, że produkt został sfotografowany w studiu.

Druga zaleta packshotu 3D wynika ze sposobu, w jaki skonstruowany jest obraz. W pierwszej kolejności grafik 3D tworzy modele produktów. Następnie następuje nałożenie na nie wysokiej jakości tekstur i materiałów, które mają na celu “ożywienie” obrazu. Dzięki temu na jednym modelu 3D można zaprezentować dowolną ilość wzorów, faktur, materiałów, bez konieczności wytwarzania odpowiedniego produktu czy prototypu.

wizualizacja produktowa 3d dębowej komody białym tle
Wizualizacja drewnianej komody na białym tle
wizualizacja produktowa 3d dębowego łóżka z materacem na białym tle
Wizualizacja łóżka na białym tle
Wizualizacja stolika na białym tle
Wizualizacja stolika na białym tle

Packshoty 360°

Packshot 360 to krótka animacja zapętlona wokół produktu, którą może wykonać zarówno fotograf, jak i specjalista od technologii 3D. W przypadku fotografii tradycyjnej, niezbędne jest wykonanie między 60-120 wysokiej jakości zdjęć produktu, który uprzednio umieszczany jest na specjalnym, obrotowym stole. Następnie z utworzonych fotografii wygenerowana zostanie animacja, czyli packshot 360°.

Technologia 3D również umożliwia tworzenie graficznych packshotów 360°. Proces przebiega w podobny sposób, jak w przypadku fotografii, jednak obraz generowany jest w sposób wirtualny z wykorzystaniem odpowiedniego oprogramowania. Praca rozpoczyna się od stworzenia modelu 3D danego produktu i nadanie mu tekstur oraz materiału w celu uzyskania fotorealistycznego wyglądu. Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego oświetlania i ustawienie wirtualnych kamer, których zadaniem jest wykonanie 60 lub 120 “zdjęć” produktu, czyli fotorealistycznych obrazów 3D wysokiej jakości. Uzyskane w ten sposób grafiki umożliwiają stworzenie produktu 3D, który obraca się wokół własnej osi, prezentując detale artykułu z każdej strony. 

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na statyczne grafiki 3D, czy animację 360°, packshot 3D znajduje wiele zalet, które możesz wykorzystać na cele promocyjne, marketingowe, czy sprzedażowe. 

Packshot 3D: rozwiązanie dla content marketingu

Packshot 3D to bardzo przydatne narzędzie dla osób, którym zależy na promocji ich witryny 3-commerce. Wizualizacje produktów można wykonać na przykład w rozdzielczości 4K, dzięki czemu klient może powiększyć produkt i docenić wszystkie jego detale. Ponadto, z marketingowego punktu widzenia, im więcej wizualizacji zaprezentujesz, tym bardziej zainteresujesz odbiorców swoim produktem. Grafiki 3D mogą również stanowić doskonałe uzupełnienie artykułów publikowanych na blogu, czy postów dodawanych w mediach społecznościowych. Opracowując post na potrzeby publikacji postu gościnnego w partnerskiej witrynie, również możesz skorzystać z własnych wizualizacji. 

Jak zapewne wiesz, posty na blogu odgrywają coraz większą rolę w generowaniu ruchu w Twojej witrynie. Rzeczywiście, algorytm Google uwielbia nowe treści, które wzbogacone są odpowiednią liczbą elementów wizualnych. Tak naprawdę, im grafik umieścisz w swojej witrynie z konkurencyjnymi słowami kluczowymi, tym częściej Google będzie wyświetlało Twoją domenę na liście wyników wyszukiwania, umożliwiając Ci przyciągnięcie nowych odbiorców na Twoją stronę internetową. 

Wykorzystaj swoje wizualizacje 3D w e-mail marketingu

Planując wprowadzenie na rynek nowego produktu, niezbędne jest poinformowanie o tym klientów. Doskonałym sposobem jest na to e-mail marketing. Nie wahaj się więc planować kampanii skierowanych do swoich klientów, w których za pomocą atrakcyjnego packshotu 3D, podkreślającego zalety Twojego produktu, poinformujesz ich o ruszającej przedsprzedaży lub aktualnie obowiązującej promocji. Wiadomości e-mail wzbogacone o fotorealistyczne grafiki 3D pozwolą odbiorcom skupić uwagę na produkcie i docenić wszystkie jego szczegóły. 

Packshot 3D: Twoje wsparcie w sieciach społecznościowych

Media społecznościowe to doskonałe miejsce do publikowania packshotów 3D. Syntetyczne obrazy produktów są częścią treści, które zachęcają do zakupu. W końcu produkt jest prezentowany w oryginalnej kolorystyce i fakturze, na odpowiednio dobranym tle i pozwala użytkownikom wyraźnie zobaczyć jego projekt, strukturę i inne szczegóły. A gdy packshot 3D jest dobrze zaprezentowany, można go łatwo udostępniać w social mediach.

W przypadku prezentacji mebli warto połączyć lifestylową oprawę wizualną z packshotem 3D. W ten sposób nastrojowe wizualizacje prezentują mebel w odpowiednim kontekście i atrakcyjnej aranżacji. Jednocześnie trójwymiarowy obraz packshot umożliwia jasne zobrazowanie cech obiektu, bez rozpraszania uwagi odbiorcy. Tego typu podejście ma kluczowe znaczenie dla mediów społecznościowych, zwłaszcza Instagrama. Podobnie jest w przypadku wszelkiego typu platform sprzedażowych. 

Materiały wizualne do marketingu afiliacyjnego

81% marek wykorzystuje partnerstwo afiliacyjne do rozwijania swojej działalności. Podmioty stowarzyszone to osoby lub firmy, które pomagają sprzedawać towary lub usługi online za prowizją. Korzystają z tradycyjnych metod, takich jak płatna reklama, strategia treści i inne sposoby kierowania ruchu na strony swoich markowych produktów. Bardzo często proszą swoich partnerów o dostarczenie im materiałów do wykorzystania. W tym miejscu pojawia się packshot 3D i wizualizacje promocyjne, ponieważ prawdopodobnie staną się niezwykle wirusowe w sieci.

Rzeczywiście, partnerzy będą potrzebować materiałów wizualnych do promowania Twoich artykułów. Jeśli to możliwe, musisz dostarczyć im oryginalny materiał, ponieważ Google zwykle obniża klasyfikację witryn, które zawierają zduplikowane treści. Sztuczka 3D polega na tym, że wykorzystując jeden model produktu, można tworzyć wiele wariacji wizualizacji na jego temat. Stosując nieco inne podejście, uzyskasz oryginalną wizualizację z punktu widzenia Google i którą będziesz mógł przekazać swoim partnerom w celu promowania towarów w ramach marketingu afiliacyjnego.

Obraz 3D packshot jest bardzo przydatny w marketingu e-commerce, reklamie online oraz do pokazywania produktów w różnych kanałach sprzedaży. Są też znacznie tańsze niż nastrojowe wizualizacje 3D i dostarczają wystarczająco dużo informacji, aby umożliwić dokonanie zakupu. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji lub zastanawiasz się, czy packshoty 3D to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie – zapraszamy do kontaktu. Opowiedz nam o swoim projekcie, a my zajmiemy się resztą.