Rzut 3D i jego wartość dla rynku nieruchomości

rzut 3D wizualizacja

Przy sprzedaży nieruchomości celem pośrednika jest nakłonienie nabywcy do zakupu i podpisania się w wyznaczonym miejscu na umowie. Nie brzmi to skomplikowanie, prawda? Cóż, jak z pewnością powie każdy sprzedawca nieruchomości – nie jest to takie proste, jak by się mogło wydawać.

Rynek nieruchomości jest bardzo konkurencyjny i chcąc stworzyć doskonałą ofertę, która zostanie zauważona przez potencjalnych nabywców, trzeba zbadać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dlatego właśnie biura nieruchomości często dodają do swojej oferty rzuty pięter 3D. Co dzięki temu zyskują? O tym przeczytacie w poniższym artykule.

Czym dokładnie jest plan 3D?

Plan czy rzut 3D przedstawia nieruchomość wymodelowaną w skali i wyrenderowaną w 3D. Na grafice prezentowane są poszczególne pomieszczenia i przestrzenie na danym piętrze wraz z meblami i wyposażeniem. Bardziej szczegółowe rzuty mogą przedstawiać nawet kolory, tekstury czy wykończenia poszczególnych elementów wchodzących w skład pomieszczeń.

Plan 3D maksymalizuje jakość oferty, ponieważ przedstawia nieruchomość w najlepszym możliwym świetle.

Rzut 3D umożliwia unaocznienie Klientowi nieruchomości w taki sposób, w jaki chciałby ją zobaczyć. Innymi słowy rzut 3D obrazuje pełny potencjał nieruchomości wraz z dobrze zaprojektowanym wnętrzem i wyposażeniem.

Rzut 3d wystroju wnętrza restauracji kebab w nowoczesnym drewniano-metalowym stylu

Twórz angażujące oferty dzięki rzutom 3D

Oferta zyskuje większą uwagę

Zdjęcia przyciągają uwagę widzów o wiele bardziej niż opisy. Pięknie wyrenderowany plan nieruchomości 3D przyciąga uwagę nabywców oraz angażuje ich na dłuższy czas.

Badanie przeprowadzone w 2013 roku przez Rightmove Group Ltd sugerowało, że plany pięter są najlepszą formą prezentacji nieruchomości, a ponad jedna trzecia kupujących uważała, że ​​prawdopodobnie nie spojrzą nawet na ofertę nieruchomości bez planu piętra.

Profesjonalne zdjęcia

Fotografie nie pozwalają na przedstawienie widoku całej nieruchomości lub lokalu, a jedynie prezentują ich fragmenty. Mając do dyspozycji tylko zdjęcia trudno jest zaprezentować w jaki sposób poszczególne pomieszczenia współgrają ze sobą nawzajem.

Rzut 3D jest przejrzystą wizualizacją nieruchomości, dzięki której klient może wyobrazić sobie pełen układ pomieszczeń i ich skalę.

Oferta zawierająca rzut 3D dużo mocniej zapada w pamięć potencjalnego klienta, co daje sprzedawcy bądź pośrednikowi przewagę nad konkurencyjnymi ofertami. Klienci mogą bez wchodzenia z domu zobaczyć lokalizację każdego pokoju i zobrazować sobie wygląd wnętrz. Za pomocą rzutu 3D można zaprezentować rozmieszczenie drzwi i okien, tarasów i balkonów oraz elementów ogrodu i małej architektury.

Rzut 3D wizualizacji produktowej przedstawiający salę weselną z lotu ptaka

Kupujący oszczędza czas

Rzut piętra domu pomaga kupującym zdecydować się co do wyboru nieruchomości, którą chcą obejrzeć. Dzięki takiej wizualizacji klienci mogą uzyskać informacje o rozkładzie pomieszczeń i atmosferze panującej w przestrzeniach bez konieczności odwiedzenia nieruchomości. Tym samym osoby, które biorą udział w prezentacji są już wstępnie zainteresowane jej zakupem.

Dużo szybciej zostanie sfinalizowana transakcja, jeżeli potencjalny nabywca będzie mógł wyrobić sobie wyraźną opinię o nieruchomości jeszcze przed oględzinami. To jest możliwe dzięki zaprezentowaniu poszczególnych kondygnacji za pomocą rzutów 3D.

Kupujący podejmuje świadome decyzje

Rzuty domów 3D to jedna ze sprawdzonych metod marketingowych, która wzbudza zainteresowanie ofertą nieruchomości, a także daje potencjalnym nabywcom informacje potrzebne do podjęcia decyzji o zakupie.

Udowodniono, że szczegółowe rzuty pięter 3D wykonane w wysokiej rozdzielczości zwiększają potencjał sprzedaży każdej nieruchomości i przyśpieszają finalizację zakupu (w porównaniu do ofert zawierających jedynie rzuty 2D)

Rzut 3D można umieścić na broszurach, ulotkach, czy banerach w różnych lokalizacjach, aby potencjalni klienci dostrzegli, że dana nieruchomość jest na sprzedaż.

Klienci częściej zwracają uwagę na oferty z rzutem 3D

Osoby poszukujące domu dużo częściej zwracają uwagę na oferty nieruchomości, których częścią jest rzut 3D niż na te, które zawierają tylko zdjęcia. Taka wizualizacja wykonana w skali, z zaznaczonymi wymiarami pomieszczeń jest dla klienta rzetelnym źródłem wielu ważnych informacji o przestrzeni.

Nic tak nie ułatwia sprzedaży jak jasność i przejrzystość oferty.

Rzuty 3D – wartość dla deweloperów, marketingowców oraz pośredników nieruchomości

Obecnie większość klientów oczekuje, że w ofertach online dotyczących sprzedaży nieruchomości zawarty będzie rzut 3D. Część z odbiorców nawet nie weźmie pod uwagę oferty, w której nie zostaną przedstawione rozkłady pięter.

Nie zostań w tyle i upewnij się, że Twoja oferta jest tak obszerna, jak to tylko możliwe!

Jeśli próbujesz sprzedać swoją nieruchomość bez rzutu piętra, możesz zniechęcić wielu potencjalnych nabywców! Dlaczego nie skorzystasz z usług profesjonalistów, którzy przygotują rzuty 3D nieruchomości, a tym samym uatrakcyjnią Twoją ofertę? Skontaktuj się z nami dzisiaj i zacznijmy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*